TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Centrum Wsparcia Badań Klinicznych i Medycyny Translacyjnej

Dostępność

Biuro projektu znajduje się w budynku L-3 - Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej, w pokoju 0.18. Szczegółowy opis kwestii związanych z dostępnością Biura projketu znajdują się w niniejszej zakładce, w pliku "Opis dostępności architektonicznej - Cetrum Innowacji i Biznesu - L-3. 

Biuro projektu jest otwarte od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30. 

Szczegóły w zakładce kontakt

W celu zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami maksymalnej możliwości korzystania z przestrzeni PWr, został powołany Dział Dostępności (PRR24/DZD):

wyb. Stanisława Wyspiańskiego 23-25 
Budynek C-13, pokój 1.09
50-370 Wrocław
tel: 71 320 43 20
e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl

Zadaniem Działu Dostępności jest troska o to, by osoby ze szczególnymi potrzebami mogły bezpiecznie i bez przeszkód realizować program kształcenia. Informacje dotyczące wsparcia, jakie mogą otrzymać osoby z niepełnosprawnościami można znaleźć na stronie internetowej: https://dzd.pwr.edu.pl/plKażda osoba może także skorzystać z Cyfrowego Przewodnika, który informuje o stopniu dostępności różnych obiektów znajdujących się na terenie Politechniki Wrocławskiej. Cyfrowy przewodnik znajduje się pod linkiem https://przewodnik.pwr.edu.pl/.

Jednocześnie Politechnika Wrocławska informuje o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

  • poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
  • skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

By zredukować do minimum ryzyko wykluczenia jakiejkolwiek grupy społecznej z możliwości skorzystania z działań projektowych, prośba o podanie informacji o szczególnych potrzebach kandydatów została zawarta w formularzach stosowanych przy rekrutacji do projektu oraz na poszczególne formy wsparcia.

Dostrzeżone zachowania dyskryminacyjne można zgłaszać Zespołowi ds. polityki równościowej Uczelni przy pomocy formularza dostępnego pod linkiem https://app.sygnanet.pl/zgloszenia_pwr/pl. 

Opis dostępności architektonicznej - Centrum Innowcji i Biznesu L-3

Centrum Innowacji i Biznesu
Na Grobli 12
50-421 Wrocław

Telefon portiernia: 71 340 79 04

Teren wokół budynku

Terenu wokół budynku jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Ciągi piesze mają równą nawierzchnię, zaś przy przejściach dla pieszych, znajdujących się w pobliżu budynku, zastosowano obniżenia krawężników. Dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane są przy wejściu do budynku.

Wejście do budynku

Wejście do budynku podkreślone jest schodami i zadaszeniem. Jest ono nieznacznie wyniesione ponad poziom terenu. Dostęp dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych zapewniono przez pochylnię o łagodnym nachyleniu. Schody nie wyróżniają się w czytelny sposób – brak kontrastu kolorystycznego i faktury. Wejście składa się z dwóch par drzwi pojedynczych ustawionych obok siebie. Drzwi mają prawidłową szerokość. Otwierane są one ręcznie, a przy ich obsłudze nie jest wymagane zwiększone użycie siły.

Budynek

Budynek ma prosty układ przestrzenny. Usytuowany jest on na planie prostokąta. Jest to obiekt dwukondygnacyjny. Dostęp na 1 piętro dla osób poruszających się na wózku zapewniono poprzez platformę schodową zamontowaną wzdłuż głównej klatki schodowej.

Korytarze są szerokie a na dojściach i wejściach do pomieszczeń nie występuję bariery przestrzenne. W strefie komunikacji pojawiają się wyraźne kontrasty kolorystyczne, które ułatwiają czytelność przestrzeni (np. kontrast ściana-drzwi, wyposażenie – otoczenie).

KW budynku znajdują się główne pomieszczenia administracyjne. Są one dostępne dla osób o szczególnych potrzebach. Na parterze jest jedna toaleta przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowe informacje

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma znaczników dźwiękowych.

W budynku nie ma ścieżek orientacji.

W budynku są plany dotykowe obiektu (plany tyflograficzne) - mieszczą się on na każdej kondygnacji.

W budynku nie ma czytelnego systemu informacji wizualnej zgodnego ze standardem PWr.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).

W budynku nie ma krzesła ewakuacyjnego.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję